Tipy na výlety

Pension U Pece se nachází jen 50m od lyžařského areálu, případně díky výhodné poloze pensionu je možné navštívit jeden z mnoha okolních skiareálů (Pec p. Sněžkou, Černá hora, Malá Úpa, Mladé Buky, Černý Důl a další). Snadná dosažitelnost autem i skibusy (zastávka nekolik minut chůze od pensionu), ale jsme tu pro Vás i po zbytek roku a počet letních návštěvníků Krkonoš je každým rokem vyšší, spousta zajímavostí a přírodních krás v okolí, turistika, cyklotrasy, lanovky, vycházkové naučné trasy, bobová dráha.

V letním období je možné využít široké nabídky cyklobusů, bližší informace s jízdními řády a zastávkami naleznete >>>ZDE<<<. V zimním období zajišťuje SkiResort Černá hora – Pec provoz skibusů mezi všemi areály resortu, více informací naleznete >>>ZDE<<<.

Park miniatur památek Dolního Slezska

V Kowarech, v areálu původní továrny na výrobu koberců, se nachází Park miniatur Dolního Slezska. Projekt, který přibližuje architektonické památky dané oblasti, je nejen turistickou atrakcí, ale také informačním centrem Euroregionu.

Vodní park Tropikana Karpacz

Hotel Golebiewski je vhodný pro páry a rodiny s většími dětmi. Vyřádí i odpočine si tady opravdu každý – 5 vířivek, solná jeskyně, sauny, tobogány, venkovní bazén s teplou vodou propojený s vnitřním bazénem, posilovna.

Baldův svět - Areál Mladé Buky

Na cca 40 000 m2 u nás najdete houpačky, prolézačky s tobogány, 6 místné trampolínové pole, vzduchové trámpolíny, letní tubing, síťovou atrakci s vyhlídkou, přírodní bludiště, 18m dlouhou nafukovací housenku Megi, 4-místnou bungee trampolínu, vodní hřiště, síťovou loď, duo lanovku, mini zoo s malými holandskými kozičkami, maxi "Člověče, nezlob se", ohniště, Čertovskou stezku a naučnou stezku Poznávej přírodu s Baldou, občerstvení a sociální zařízení.

Dělostřelecká tvrz Stachelberg

Dělostřelecká tvrz Stachelberg byla v letech 1937 a 1938 budována jako součást stálého československého opevnění. Nachází se na východním výběžku Krkonoš v blízkosti Rýchorského pralesa nad obcí Babí mezi městy Trutnov a Žacléř.

Sklárna a pivovar Harrachov

Muzeum skla, minipivovar s restaurací a hotel s pivními lázněmi, to vše stihnete při jediné návštěvě sklárny Novosad. Sklárna byla založena na počátku 18. století a řadí se mezi ty nejstarší v Česku. Jejím unikátem je historická brusírna skla, poháněná transmisemi a vodní turbínou.

Herní krajina Pecka (Velká Úpa)

Herní krajina Pecka se prostírá mezi poznáním přírody, zážitkem z architektury a fantaskní hravostí ve výšce 1062 m n. m. Unikátní soubor dřevěných interaktivních soch a objektů na motivy krkonošské fauny nabízí nadživotní setkání se zvířecími obyvateli nejvyšších českých hor. Strčit hlavu do tlamy rysovi, povozit se jelenovi v paroží, změřit síly s výbojnými mravenci nebo vyšplhat čápovi do hnízda může být poučné, stejně jako zábavné.

Relaxpark Pec pod Sněžkou

Relax Park je sportovně relaxační centrum. Nachází se pod vrcholem nejvyšší hory ČR Sněžky a při návštěvě Pece pod Sněžkou ho nemůžete přehlédnout. Naleznete zde bobovou dráhu, dětský park a další. Zábavu zde naleznou jak děti tak i dospělí.

SkiResort Černá hora - Pec

Ideální místo pro aktivní rodinnou dovolenou v zimě i v létě. V zimě nabízí lyžování na 50 km sjezdovek na 1 skipas. V létě je místem, kde se svezete 3 lanovkami a užijete si nejkrásnější výhledy. Krkonoše můžete projet křížem krážem na terénních koloběžkách, nebo horských elektrokolech. Na Černé hoře vyzkoušejte Dětský park Kabinka, ve Velké Úpě je novinkou Herní krajina Pecka.

Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů se nachází v srdci majestátních lesů Krkonošského národního parku. Ukážeme vám, v čem je příroda Krkonoš jedinečná. Společně s námi poznáte zdejší krásné lesy doslova od kořenů až po jejich koruny. Stanete se součástí lesního života a poznáte řadu živočichů i rostlin, které nenajdete nikde jinde.

Doporučené služby v okolí

Ski rental Colorado Velká Úpa

Nabízíme sjezdové lyže (pro děti i dospělé), boty, hůlky, brýle, helmy, snowboardové sety, běžecké sety, sáně, sněžnice, snowblade, a mnoho dalšího...
Servis - špičkový servis lyží a snb za příznivé ceny

Snowsport School, Pec pod Sněžkou

Lyžařská, snowboardová a telemarková škola. Půjčovna lyžařského, snowboardového a telemarkového vybavení. Instruktoři školy lyžování a snowboardingu jsou Vám vždy k dispozici (je-li to časově možné, tak nejenom v Peci pod Sněžkou, ale rádi za Vámi přijedeme i do okolních areálů - do Velké Úpy a dalších).